2010 yılında başladığımız  “İndirimli Kurumsal Elektrik Abonelik” hizmetlerinde hızla değişen piyasa koşulları sonunda Batı Enerji ile çalışmaya başladık.

 

Batı Enerji,

BATI ANADOLU GRUBU’na 2008 yılında katılan BATIENERJİ, Türkiye Enerji Piyasası’nda Üretim ve Perakende Satış alanında aktif rol oynayarak, deneyimli kadrosuyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

BATIENERJİ, İzmir Bornova’da 45 MW gücünde kombine çevrim doğalgaz santrali ile yılda 300.000.000 kWh enerji üreten bir Şirkettir. Öncelikli hedefi ise , özellikle yenilenebilir enerji alanında yatırım yaparak mevcut kurulu gücünü arttırmaktır. Bu doğrultuda;

  • Güneş Enerjisi : Güneş enerjisi ile elektrik enerjisi üretmeyi yakın gelecekteki hedefleri arasında belirleyen BATIENERJİ, bu hedef doğrultusunda, güneş enerjisi test tesisini Türkiye’de ilk kuran şirket olmuştur. Burdur’da yer alan bu test tesisinde halen ölçümleme ve üretim faaliyetleri devam etmektedir.
  • Hidroelektrik Enerji : 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde hazırlanan “Elektrik Piyasasında Üretim Faaliyetinde Bulunmak Üzere Su Kullanım Hakkı Anlaşması İmzalanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” hükümlerine göre yapılan özel sektör başvuruları arasında, 9 MW kurulu güçteki ÇÖKEK HES Projesi’nin “Su Kullanım Hakkı”nı elde eden BATIENERJİ, proje alanında ölçümleme ve izin süreçlerini yürütmektedir.
  • Rüzgar Enerjisi : 1 Kasım 2007 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) 45 MW’lık rüzgâr santrali başvurusu bulunan BORARES Enerji Üretim Dağıtım Madencilik ve Ticaret Ltd. Şti.’nin de %95 oranında hissedarı olan BATIENERJİ, Aydın Nazilli’de bulunan BORARES proje sahasında rüzgâr ölçümlemelerine devam etmektedir.

BATIENERJİ, stratejik hedefleri ile yoluna hız kesmeden devam etmeyi ve ülkemiz enerji piyasasının önemli ve kalıcı oyuncularından biri olmayı hedeflemektedir.

Detaylı bilgi için:

www.batienerji.com.tr

 

Batı Anadolu Grubu Hakkında

BATI ANADOLU GRUBU’nun temelleri, 1966 yılında, %100 Türk Sermayesi ile kurulan Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş. ile atılmıştır. Grubun ilk şirketi olan BATIÇİM hızla büyümüş ve kısa sürede Türk Çimento Endüstrisi’nin güçlü şirketlerinden biri haline gelmiştir. Sanayinin olmazsa olmazı “sürekli yenilenme ve devamlı gelişme” ilkeleri doğrultusunda, ilerleyen yıllarda “Klinker, Çimento, Hazır Beton, Agrega, Uçucu Kül, Elektrik Enerjisi Üretimi ve Liman İşletmeciliği” alanlarında faaliyete geçilmiş, bugünkü BATI ANADOLU GRUBU’nu oluşturan şirketler ardı ardına çalışmalarına başlamıştır.

BATI ANADOLU GRUBU bugün;

  • Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş.
  • Batısöke Söke Çimento Sanayii T.A.Ş.
  • Batıçim Enerji Elektrik Üretim A.Ş.
  • Yapsan İnşaat Malzeme ve Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
  • Yap-Mal Yapı Malzemeleri Taşımacılık, Lojistik ve Liman İşletmeciliği Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.
  • Ash Plus Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ile hizmetlerini sürdürmektedir.

 

Çimentodan, hazır betona, elektrik enerjisi üretiminden lojistiğe tüm ürün ve hizmetler 1966’dan buyana değişmeyen BATI ANADOLU kalitesi ve güvencesi ile üretilmektedir.

Tüm üretimini Ege Bölgesi’ne yayan, fabrika ve santrallerinde uluslararası standartlarda gerçekleştirip yurt içi ve yurt dışı pazarlara sunan BATI ANADOLU GRUBU’nun ana hedeflerinden biri de “koşulsuz müşteri memnuniyeti”dir. Bu amaçla tüm BATI ANADOLU AİLESİ, üretimden, satış ve satış sonrası teknik desteğe her gün aynı kalite anlayışı ile çalışmaktadır.

 

Grup için en önemli değerlerden biri de “doğanın ekolojik dengesini korumak ve yaşanılan çevreye zarar vermemek”tir. Bu amaçla tüm tesisler en son teknolojiye uygun elektrofiltre ve jet filtreler ile donatılmıştır.

BATI ANADOLU GRUBU bölgesinde eğitim ve sağlık alanında yaptırdığı ve halkımızın hizmetine sunduğu eserler ile sosyal sorumluluklarını da yerine getirmektedir.

Bugün, üstün standartlarla donatılmış tüm fabrika ve tesisleri, ürün geliştirme çalışmaları, teknoloji yatırımları, yarattığı istihdam, ihracat geliri ve ödediği vergiler ile ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan BATI ANADOLU GRUBU, Ege Bölgesi’nin lider gruplarından biri olmanın gurur ve mutluluğu ile hizmetlerini sürdürmektedir.

 

 

Twitter Haber

No public Twitter messages.

Reklamlar